DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Den nápojů a delikates z Visegradu

Význam Visegrádské skupiny (V4) neustále roste, a proto jsme se rozhodli uspořádat Den nápojů a delikates z Visegradu. První den 19. ročníku mezinárodního veletrhu GastroFair Víno&Delikatesy v Praze (26. – 28. 4. 2016) tak bude věnován nápojům a delikatesám ze zemí V4. Ve společné expozici představí návštěvníkům své vynikající produkty Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko a zvýší tak spolupráci v oblasti kultury mezi členskými zeměmi V4.

Za podpory Visegradského fondu (www.visegradfund.org) probíhá rozsáhlá mediální kampaň k podpoře Dne Visegradu a společné expozice zemí V4 na veletrhu. Na tiskové konferenci 12. dubna 2016 bude projekt Dne Visegradu a expozice zemí V4 představen novinářům.

 

Jednotlivé země V4 budou ve společné expozici reprezentovat tito vystavovatelé:

Vinařství Vajbar Bronislav (Česká republika): www.vinarstvivajbar.cz

Středně velké rodinné vinařství s moderním přístupem k vínům, vinařství i životu. Specialista nejen na rosé, frizzante a aromatické odrůdy.

Bock Borászat Kft. (Maďarsko): www.bock.hu

Rodinné vinařství Bock se zabývá pěstováním révy a produkcí vína ve vinařském regionu Villány již od roku 1850. Roční produkce činí 6-7,000 hektolitrů.

Spóldzielnia Mleczarska Mlekovita (Polsko): www.mlekovita.com.pl

MLEKOVITA je lídrem v polském mlékárenském průmyslu a nejvíce oceňovanou značkou v odvětví zpracovatelského průmyslu. MLEKOVITA se může pochlubit velice širokou škálou více než 650 produktů.

Vinárstvo Blaho (Slovensko): www.blaho.sk

Vinařství zaměřující se na červené odrůdy s převahou slovenských nových odrůd jako jsou Dunaj, Nitra, Váh, Hron, Rimava, Rudava, Rosa a Torysa.

                             

Projekt s podporou Visegrádského fondu